Vyberte stránku

Bydlíte v Žitavě, pracujete v Liberci – nebo obráceně – a každý měsíc řešíte převod peněz. Už víte, že bankéř se na vás hezky usměje, nic není problém, ale ten kurz! A běhat s hotovostí do směnárny? Trochu old school… Řešením může být Revolut!

O Revolutu jsme již jednou psali. Tehdy jsme vysvětlili, jak funguje a jak si ho zařídit. Tento krátký článek je jen naše další zkušenost s Revolutem. Osobní zkušenost, na vlastní kůži. Když si totiž vyhledáte recenze na Revolut na internetu, najdete taky hrůzostrašné historky o zablokovaných účtech, nekomunikující podpoře atd. atd. Možná se to opravdu stalo, my máme s Revolutem jen dobré zkušenosti.

Příklad 1: Dovolená

Přes booking.com jsme si rezervovali ubytování. Rezervační poplatek jsme zaplatili přes Revolut. Naše první platba v řádech stovek eur. První dobrá zkušenost.

Pozor na moc velkou pohodu na pláži! 😀

Ale vtipnější byla zkušenost s výběrem z bankomatu. 🙂 Ležíte na pláži a protože jste vypili víc piv než obvykle, utratili jste skoro všechnu hotovost, kterou jste si ráno vzali. A na zpáteční cestě musíte koupit pizzu a ovoce. A taky nějaké pivo na doma 😉 Díky aplikaci v mobilu si ještě na pláži dobijete koruny na účet Revolut, v aplikaci převedete na eura a hned jak dopijete pivo, zdarma vyberete v bankomatu na rohu.

Příklad 2: Musím v Německu zaplatit 1 000 euro

Tolik peněz? Utopie! Ani ne 🙂 Poplatky, které jsme platili realitnímu makléři nebo notáři, byly ještě vyšší. Ale co dělat, když máte peníze v české bance a v korunách. Postup je stejný jako v předchozím příkladu, jen přidejte jednu nulu k částce v korunách 😀 Bylo to poprvé, tak jsme měli strach. Pošlete virtuálně 30, 50 tisíc korun a dělejte, že se nic neděje! Jakože pohoda! Koruny byly na účtu Revolut během několika vteřin. Převod na eura trval taky pár vteřin. Pak převod do německé banky – zadáte IBAN, odešlete a klepete se. Revolut vám vše potvrdí v aplikaci, pošle informační mail, ale převod mu trval do druhého dne. Naštěstí vše prošlo to bez problému.

Příklad 3: A přidejte ještě jednu nulu!

V Žitavě jsme koupili dům a teď jej rekonstrujeme. Rekonstrukce pokračuje mílovými kroky a dle plánu! 🙂 A už chodí první faktury… 🙁 Německá firma, zálohová faktura na 10 tisíc euro + 19 % DPH. Takže potřebujete z české banky inteligentně, rychle, legálně a výhodně vytáhnout asi 300 tisíc korun. První co vás napadne: Proč v Česku ještě neplatíme eurem? No, neplatíme 🙁 A pak se hned dáte do počítání – kurz, převod, rychlost…

Kurz CZK-EUR.

My jsme v Revolutu dostali kurz 25,30 Kč/1 euro. Oficiální kurz ČNB pro stejný den byl 25,285 Kč/1 euro. A třeba Komerční banka prodávala euro za 26,04 Kč. Takže rozdíl na jednom euru asi 70 haléřů. Když těch eur potřebujete 11 900 (10 tisíc + 19 % DPH), tak byste s Komerční bankou prodělali… Prodělali byste týdenní dovolenou na Krétě! Nějakých 8 330 korun. No comment.

Až vám zase bude někdo věšet bulíky na nos, že přijetí eura by vše zdražilo, tak si vzpomeňte na tento příklad! A taky si vzpomeňte, kolik co stojí v německém Kauflandu, a kolik to samé zboží stojí v českém Kauflandu. V Česku už je draze…

Ale zpátky k našemu převodu. Samozřejmě jsme měli obavy posílat 300 tisíc korun kamsi do horoucích virtuálních pekel. Ale vše šlo jako na drátkách. Paradoxně největší problém byl se změnou limitu u české banky, protože jsme si nemohli vzpomenout na správné heslo 😀 Jinak připsání peněz z české banky na Revolut: pár sekund, převod korun na eura v Revolutu: ihned. A převod eur z účtu na Revolutu na německý účet? Kontrolovali jsme to asi hodinu po odeslání z Revolutu a peníze byly v Německu 🙂

Pozor na nastavení

Pokud se rozhodnete používat Revolut, stáhnete si jej třeba přes tento odkaz nebo si nainstalujete aplikaci přímo do mobilu. Když to uděláte přes odkaz, tak my i vy dostaneme nějakou odměnu; třeba loni v létě to bylo 300 korun 😉 A pak si hlavně pohlídejte nastavení aplikace! V nastavení si v záložce Ochrana osobních údajů deaktivujte „Sociální média a reklamní platformy“.

Změna osobních údajů v aplikaci Revolutu.

Trochu agitace na závěr

Je skvělé, že služby jako Revolut existují. Na druhou stranu bychom je nepotřebovali, kdybychom v Česku platili eurem. Kdybyste chtěli podpořit euro v Česku, podepište petici #ProEuro.

#ProEuro. Petice za přijetí eura v Česku

Ještě musíme zdůraznit, že Revolut nás neplatí 😀 Jen se s vámi chceme podělit o naše zkušenosti s rychlým a levným převodem korun na eura a obráceně. Viel Spaß!